hlavní strana

Historie baru

Renovace prostor

V září 2008 po intenzivní přestavbě jsme otevřeli zbrusu nový „classic cuban“ bar. Při jeho přípravě jsme se snažili maximálně skloubit klasiku starých kubánských barů s nejmodernější mixologií. Proto jsme k odborné spolupráci přizvali i barového profesionála Aleše Půtu. Hodně stavíme na přístupu personálu k hostovi, na kvalitě drinků i servisu a na znalostech, proto jsme velmi pečlivě vybírali každého zaměstnance, soustředíme se na školení a tréninky…


Vybavení interiéru

Při zařizování podniku jsme se snažili aby celkově působil co nejpřirozeněji a zabydleně. Proto není interiér zbytečně překombinovaný a vychází z jednoduchého koloniálního stylu – dlážděná podlaha, hodně tmavého dřeva. Atmosféru
co nejvíce připomínající ostrov svobody doplňují na stěnách autentické záběry zachycující Kubu a kubánský životní styl (mimochodem jde o originály nafocené přímo na Kubě).


Rozčlenění baru

Prostorově je bar rozčleněn do tří kolmo napojených místností. Přední barová část volně přechází do největšího prostoru, decentně osvětleného „falešným světlíkem“ u stropu, a ústí do zadního salonku, jehož čelní stěnu lze otevřít, čímž se přirozeně rozšíří kapacita podniku, nebo zavřít pro potřeby privátní uzavřené společnosti. Právě tady najdete poklad, který rozhodně stojí za podrobnější prozkoumání – prosklenou vitrínu s rodinnou sbírkou rumů, momentálně čítající kolem sta různých lahví. Další naší specialitou je, tzv. „bottles service“, podávání celých lahví za výhodnější cenu a nakonec i tzv. „testing plate“, testovací platíčka. Jedná se o podávání čtyř vzorků rumů, whisky, tequil nebo vodek se zajímavým výkladem. Nesmíme zapomenout ani na naší malou oázu – zahrádku. Je příjemné zapomenout v ní na spěch a hluk velkoměsta, nechat se obklopit zelení a kubánskou atmosférou.
Zajímavý je i pohled do menu. Těch je připraveno hned několik. Vedle klasického nápojového lístku, který obsahuje nepřeberné množství alkoholických ale i nealko nápojů, drinků a samozřejmě i něčeho k zakousnutí, si můžete vybrat i ze speciálního rumového listu. Ten se neustále doplňuje, tak aby uspokojil i nejnáročnější znalce. Samozřejmě nechybí ani sezonní a mimořádné nabídky.

hlavní strana

nahoru